skip to Main Content

با توجه به فرم صورتت عینک آفتابی انتخاب کن

دانستنی‌ها

زمان مطالعه 7 دقیقه

شاید این سوال شما هم باشد که برای خرید عینک آفتابی چه نکاتی باید بدانید؟ تفاوتی ندارد به دلیل حفاظت از چشم‌هایتان از عینک آفتابی استفاده می کنید یا بیشتر به زیبایی ظاهری و شیک‌پوش بودن توجه دارید؛ در هر صورت هماهنگی میان نوع عینک و فرم صورت و استایل شما می‌تواند باعث جذابتر شدن شما بشود. پس هنگام انتخاب از میان عینک های آفتابی باید علاوه بر نکات مرتبط با حفاظت از چشم، به فرمول درست انتخاب عینک آفتابی مناسب فرم صورت هم توجه کنید.
احتمالا فکر می کنید فقط با پرو کردن عینک، می‌شود فرم مناسب صورت خود را خریداری کنید. اما باید بدانید با چند نکته ساده می‌توانید موقع خرید اینترنتی عینک آفتابی  بهترین را انتخاب کنید.

تشخیص فرم صورت و انواع عینک آفتابی
در اینجا، یکی از نکات مهم انتخاب عینک یعنی تناسب میان شکل عینک با فرم صورت را مورد بررسی قرار می دهیم. شما فرم صورت خود را می‌شناسید؟ اول از هر چیزی بهتر است بدانید که فرم صورت شما در کدام دسته از شکل‌های صورت است. جهت فهمیدن این موضوع، چندین روش وجود دارد؛ که از ساده‌ترین راه‌ها این است که رو به آینه بنشینید و موهای سر خود را به سمت بالا نگه دارید. روی آینه از قسمت پیشانی خود شروع به کشیدن یک خط کنید و آن را تا دورتادور صورت خود ادامه دهید. به این روش ساده شما فرم صورت خود را روی آینه رسم کرده‌اید.
بررسی کنید و ببینید فرم روی آینه به کدام یکی از اشکال زیر شبیه تر است.
بیضی
گرد
مربع
مستطیل
لوزی یا الماسی
مثلث
قلبی
مشخص کردن فرم صورت فقط به انتخاب عینک مناسب کمک نمی‌کند، بلکه جهت انتخاب نوع آرایش، مدل مو و حتی زیورآلات کاربرد زیادی دارد.
اگر با این روش فرم صورت را تشخیص ندادید، می‌توانید گونه تا گونه، پیشانی تا چانه، چانه تا گونه و عرض پیشانی را اندازه گیری کنید. برای این کار از متر کمک بگیرید و اندازه ها را روی کاغذ ترسیم کنید. به کمک این روش می‌توانید به فرم صورت خود را متوجه شوید.
عینک‌های آفتابی در فرم‌های متفاوت و متنوعی ساخته می‌شوند. هر مدل عینک آفتابی برای بعضی از فرم‌های صورت مناسب‌ است که در ادامه کاملا آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم. در عکس بالا می‌ شود چندی از پرطرفدارترین مدل های عینک آفتابی را دید.

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به نوع صورت
عکس پایین می‌تواند در یک نگاه به شما در انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت شما کمک کند.
برای دانستن اطلاعات بیشتر می‌توانید توضیحات مرتبط با هر یک از مدل های فرم صورت را در ادامه همین مقاله بخوانید.

عینک متناسب با فرم صورت بیضی
این فرم صورت جزو متداول ترین شکل موجود است. صورت‌های بیضی همچون یک تخم‌مرغی برعکس می باشند و فاصله‌ی میان پیشانی تا چانه‌ی آن‌ها بیشتر از فاصله‌ی میان گونه تا گونه آن ها است. عرض پیشانی تا حدی بیشتر از عرض چانه می باشد و همین علت کفایت می کند تا از صورت‌های گرد متمایز شوند. این فرم صورت‌ از نظر تناسبات چهره شناسی جزو ایده آل‌ترین فرم صورت هستند. اگر قصد دارید این تناسب را حفظ کنید، فریم‌های عینک با عرض زیاد را انتخاب کنید. عینک‌هایی که فریم آن‌ها نه خیلی باریک است و نه خیلی پهن. فریم های کلاب‌مستر، ویفرر، خلبانی، چند ضلعی، پروانه‌ای، مستطیل و مربع شکل در صورت‌های بیضی عالی به نظر می‌رسند.

عینک متناسب با فرم صورت گرد
در این فرم صورت به همان نسبت از گونه تا گونه عریض است تا از پیشانی تا چانه. در این فرم صورت افراد معمولا پیشانی کوتاه و خط فک منحنی و بدون زاویه دارند. اگر قصد دارید صورت تان باریک‌تر یا کشیده‌تر به چشم بیاید، عینک‌هایی با فریم زاویه‌دار و باریک را انتخاب کنید. از نظر جنس فریم هم هرچه عینک جنس فلزی‌تر و شکلی باریک‌تر دارا باشد، به فرم صورت شما حالت کشیده‌تری خواهد داد. فریم های خلبانی، پروانه‌ای، مربع و مستطیل شکل در صورت‌های گرد فوق‌العاده خواهند بود.

عینک متناسب با فرم صورت مستطیل
صورت های مستطیلی شکل دارای کشیدگی بیشتری نسبت به عرض صورت هستند. معمولا فاصله‌ی بین گونه تا خط فک در صورت آنها زیاد است و دارای بینی کشیده‌ای هستند. اگر قصد دارید این کشیدگی را به کمترین حالت برسانید و تناسب خوبی را نمایش دهید، از عینک‌هایی با عمق بیشتر استفاده کنید. فریم هایی با دسته‌ های زیبا و تزیین‌شده، برای چهره های مستطیلی عالی خواهند بود زیرا  به عرض صورت آن‌ها اضافه می شود. پل عینک هرچقدر کمتر باشد، بینی را کوتاه‌تر نمایش می‌ دهد. در این نوع از فرم چهره پیشنهاد می شود از عینک های زاویه‌دار استفاده نشود و فریم هایی مانند خلبانی، ویفرر، کلاب‌مستر، گرد، چند ضلعی، گربه‌ای، بیضی و پروانه‌ای شکل به نظر خوب خواهند بود.

عینک متناسب با فرم صورت مربع
چهره های مربعی‌شکل، دارای خط فک تقریبا مستقیم و قوی هستند. عرض پیشانی آن‌ها دارای تناسب خوبی با عرض گونه تا گونه‌ی آن‌ها است و میشود گفت طول و عرض چهره‌ی ‌آن‌ها به نسبتی برابر دارد. اگر قصد دارید چهره‌ی مربعی شما کشیده‌تر به نظر برسد و یا زاویه‌ی خط فک تان زیاد به چشم نخورد، عینک‌هایی با فریم باریک را انتخاب کنید؛ فریم هایی که عرض بیشتری به نسبت طول دارند و دارای فرم منحنی باشند. دقت کنید که انحنا در فریم عینک از زاویه‌دار بودن صورت تان کم خواهد کرد. فریم های خلبانی، ویفرر، کلاب‌مستر، گرد، بیضی، گربه‌ای و پروانه‌ای شکل برای صورت های مربعی شکل، تناسب خوبی خواهد داشت.

عینک متناسب با فرم صورت قلبی
چهره ها با فرم قلبی، دارای پیشانی عریض و چانه‌ای زاویه‌دار هستند. در این چهره ها، انحنایی کوچک روی پیشانی قرار گرفته که باعث می شود صورت را به شکل یک قلب نمایش دهد. عینک هایی به رنگ‌های روشن و نیمه‌ی عریض پایین یا مدل بدون فریم را به این افراد پیشنهاد می دهیم. بهتر است فریم مورد استفاده آن‌ها خط مستقیم در بالای عینک نداشته باشد، بنابراین فریم‌های خلبانی، چند ضلعی، گرد، مربع، پروانه‌ای، ویفرر و حتی تا حدودی مستطیل شکل متناسب برای این افراد می باشد.

عینک متناسب با فرم صورت مثلثی
فرم مثلث در این افراد می‌تواند به دو صورت باشد، راس مثلث به سمت پایین یا بالعکس. اگر راس مثلث پایین بود پیشنهاد می کنیم این فرم از صورت را در کنار مدل قلبی که در بالا توضیح دادیم بگذارید. اما در فرم‌ چهره های مثلثی که راس رو به بالا، دارای عرض پیشانی باریکی بوده و فاصله‌ی نسبتا زیادی بین گونه تا گونه با چانه دارند. پس جهت عریض نشان دادن قسمت بالایی چهره، می‌توان از فریم های تزیین‌شده و با جزئیات بیشتر در بالای فریم را امتحان کرد. مثلا فریم‌های گربه‌ای که از طرفین قسمت بالایی عینک کشیدگی جذابی را نشان می دهند، گزینه‌ی مناسبی برای این فرم صورت می باشد. ضمنا فریم های خلبانی، کلاب‌مستر، بیضی، چند ضلعی یا مستطیل شکل تناسب بهتری روی این نوع چهره‌ها ایجاد خواهند کرد.

عینک متناسب با فرم صورت لوزی یا الماسی
کمیاب ترین فرم چهره، لوزی می باشد. چهره های لوزی شکل طول چشم و خط فک باریکی دارند اما گونه‌هایی نسبتا عریض که کمی برجسته هم به نظر می آید. به این افراد فریم عینک با جزئیات زیاد و خطوط متفاوت پیشنهاد می‌شود. حتما هنگام خرید فریم‌های بدون لبه و گربه‌ای را حتما تست کنند. فریم‌های خلبانی، گرد، گربه‌ای و بیضی‌شکل برای این چهره ها که فرم لوزی یا الماسی دارند زیبایی زیادی خواهند داشت. این استایل از عینک‌ها عرض گونه تا گونه را کمتر نشان می دهند و تمرکز را از چانه‌ی آنها که زاویه‌دار است برمی‌دارد.

0 دیدگاه

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*