skip to Main Content

3 نکته کلیدی برای داشتن استایل تابستانی و خنک

سبک پوشیدن, مد و پوشاک

زمان مطالعه 4 دقیقه

وقتی به تابستان وارد میشویم و هوا به اوج گرمای خود می رسد، با چالش هایی در استایلمان روبرو می‌شویم؛ بطور مثال: تعرق، بو گرفتن بدن و پا، مسئله پوشیدن یا نپوشیدن جوراب بهمراه کفش و انتخاب لباسی که باعث خنک شدن بدن شما میشود. امروز در مورد نوع لباس پوشیدن واستایل تابستانی مردانه به چند نکته کلیدی که شما را از گرما و مشکلات فصل تابستان نجات می‌دهد،اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

معرفی پارچه‌ی خنک و ضد عرق
با انتخاب پارچه‌های خنک تابستانی تا حد بسیار زیادی می‌توانید از حس گرما، تعرق بدن و بو گرفتن البسه جلوگیری کنید. انواع پارچه های تابستانی عبارتند از:

۱. لینن
این پارچه قابلیت تنفس خوبی دارد و بسیار سبک است و در عین راحتی، مرتب روی تن می نشیند و البته به بدن نمی‌چسبد؛ وهمین باعث ورود هوا و احساس خنکی بیشتری می‌شود. این پارچه‌ی اصولا زود چروک می‌شود اما لازم است بدانید چین و چروک‌ها هم بخشی از استایل پارچه لنین به شمار می‌رود.

۲. کتان
پارچه کتان بدن را خنک نگه می دارد و از خیس شدن و جمع شدن عرق بدن جلوگیری میکند، این امر باعث خشک ماندن لباس شما میشود. ویژگی های یاد شده در دوخت لباس های ورزشی استفاده میشود. البته از پارچه کتان برای استفاده در لباس های روزمره نیز کاربرد به سزایی دارد.


۳. ریون
این پارچه تشکیل شده از الیاف مصنوعی می باشد با این حال به دلایل سبکی، راحتی و خنکی، آن را در استایل های  تابستانی می‌توان به کار برد. البته باید توجه داشته باشید که این پارچه‌ی مناسب مناطقی با هوای گرم و خشک است.

روش های خنک‌ کردن استایل تابستانی آقایان
با چند روش کوچک می‌توانید استایل تابستانی خودتان را بهتر کنید، این موارد هم شما را از گرمای تابستان در امان نگه می دارد و هم باعث خوش استایل تر شدن شما می شود. این تکنیک‌ها را میتوانید در استایل های روزمره خود بکار ببرید.


۱. تا زدن درست آستین پیراهن 
روش اول: دکمه‌ی سرآستین پیراهن را باز کنید و آنرا به سمت بالا تا بزنید. یک تای مرتب دیگر هم بزنید تا سر آستین پوشانده شود.
روش دوم: دکمه‌ی سر آستین را باز کنید. آنرا تا آرنج بالا بیاورید. حالا بخش پایینی آستین را تا بزیند تا روی سرآستین را بپوشاند.
روش سوم: دکمه‌ی سرآستین را باز کنید و دقیقا به اندازه‌ی خود سرآستین یک تا بزنید. این عمل را آنقدر ادامه دهید تا به اندازه‌ی مورد نظر آستین برسید.

۲. تا زدن پایین شلوار جین یا کتان
روش اول: برای استایل روزمره و کژوال مردانه کافی است پایین شلوار کتان خود را حدود ۲٫۵ سانتی متر تا بزنید. در این حالت پایین شلوار باید به بالای کفش برخورد کند؛ اگر اینطور نشد احتمالا شلوار شما برای این کار بلند است.
روش دوم: اگر می‌خواهید پایین شلوار را دو تا بزنید، بهتر است تای اول را به اندازه‌ی لبه‌ی شلوار و بعدی را بزرگ‌تر تا بزنید. در این حالت پایین شلوار باید با بالای قوزک پا برخورد کند.

3. در استایل تابستانی مردانه جوراب بپوشیم یا نه؟
در استایل تابستانی، مخصوصا زمانی که پایین شلوار را با تا زدن کوتاه می‌کنید، پوشیدن یا نپوشیدن جوراب به یک انتخاب حیاتی تبدیل می‌شود. انتخاب کفش و جوراب دراستایل تابستانی از اهمیت زیادی برخوردار است.
اینکه جوراب بپوشید یا نه یک انتخاب شخصی است اما به نکات زیر حتما توجه داشته باشید؛

استایل تابستانی مردانه با جوراب:


خوبی‌ها:

جوراب نخی، پا را خشک نگه می‌دارد و باعث می‌شود در کفش احساس راحتی بیشتری داشته باشید.
از جوراب‌های رنگی و طرح‌دار استفاده کنید، خود جوراب می‎تواند به یک بخش خاص در استایل شما تبدیل شود.
در انتخاب مدل جوراب گزینه‌های متعددی وجود دارد؛ جوراب‌های ساق‌کوتاه، جوراب کفی مردانه و یا جوراب‌های ساق‌دار.

پس می‌توانید هماهنگ با تیپی که دارید بهترین جوراب را انتخاب کنید.

بدی‌ها:
جوراب ضخیم یا پارچه‌ی نامناسب باعث عرق کردن پاها به ویژه در هوای خیلی گرم می شود.
اگر انتخاب مناسبی نداشته باشید، جوراب‌ها می‌توانند تمام تیپ شما را تحت تاثیر قرار دهند.

استایل تابستانی مردانه بدون جوراب

خوبی‌ها:
برخی از استایل‌ها اصولا بدون جوراب پوشیده می شوند؛ مثل کفش‌های کالج مردانه یا کفش‌های راحتی روزمره‌ی تخت.
برخی استایل‌های راحت، همچون استایل ساحلی و مهمانی‌های خودمانی نپوشیدن جوراب باعث صرفه جویی در زمان برای انتخاب لباس می شود و البته راحت‌تر است.

بدی‌ها:
پوشیدن کفش بدون جوراب باعث بو گرفتن داخل کفش می‌شود. حتی احتمال دارد با یک بار پوشیدن پا و داخل کفش شما بو بگیرد.
ساییده شدن کف پا به کفی کفش همزمان با عرق کردن، احتمال تاول زدن را افزایش می‌دهد.

امیدواریم از این روش های برای استایل خودتان استفاده کنید و تابستان امسال گرمای کمتری را احساس کنید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top