skip to Main Content

۱۲ نکته مهم که آقایان برای استایل جذاب باید بدانند

سبک پوشیدن

زمان مطالعه 8 دقیقه

داشتن استایل خوب برای آقایان امتیاز بزرگی است. شما با داشتن ظاهر خوب جذاب تر به‌نظر می‌رسید و باید قبول کنید که با استایل جذاب موفقیت بیشتری خواهید داشت. اما خوشتیپ بودن اصولی دارد که بهتر است مطابق آن عمل کرد. برای اینکه با این اصول آشنا شوید، اینجا در قالب نکات کلیدی به آنها اشاره می کنیم  و قصد داریم با معرفی این اصول راهنمای خوشتیپ شدن شما باشیم. این نکات به چطور ست کردن کفش‌ها با کت‌وشلوار اشاره می کند و حتی تا انتخاب مدل موی مناسب استایل شما را در بر می‌گیرد.

۱_ پارچه‌های خنکِ تابستانی را بشناسید:
شناختن انواع پارچه‌های مناسب برای فصل تابستان و یا هر فصل دیگر، راه حل خوبی جهت راهنمایی، هنگام خرید شما است. پارچه‌های تابستانی باید دارای وزن کم و خنک باشند و اجازه تنفس به پوست‌ بدنتان را بدهند. از بهترین پارچه‌ها مناسب این فصل، می توان به «کتان» و «لنین» اشاره کرد؛ که هم برای پارچه کت و شلوار، هم پیراهن کاربرد دارند. کت‌های راه‌راه معروف به «سیرشکری» که گاهی شیر_شکری هم نامیده می‌شوند از همین پارچه‌های نخی دوخته می‌شوند. اگر استایل این کت‌ها مورد پسند شما است، اطمینان داشته باشید که خنک هم هستند و در عین حال استایل جذاب و مناسبی برای فصل تابستان دارند.‌ 

۲_ هنگام در آوردن کت، آن را درست تا کنید:
آقایان خوش‌استایل می‌دانند وقتی کت‌شان را در می‌آورند، مهم است که چطور آن‌ را تا کنند که اتو و ظاهر صاف کت به هم نخورد.
برای درست تا کردن کت، شش مرحله وجود دارد:

_ کت‌ را درآورید و آنرا مقابل‌تان صاف قرار دهید.
_ یکی از سرشانه‌های کت  را به داخل فرو ببرید.
_ سپس سرشانه دیگر کت را در حفره‌‌‌ی سرشانه‌ای که به داخل جمع کردید قرار دهید.
_ کت خود را از قسمت وسط صاف کنید و حتما به صاف بودن آستین‌ها دقت کنید.
_ حالا کت را با یک تای افقی جمع کنید.

۳_ قواعد را درباره ی بستن دکمه کت بشناسید:
اینکه کدام دکمه کت باید بسته باشد و کدام باز، شاید از نظر شما خیلی اهمیت نداشته باشد، اما لازم است بدانید که این موضوع  خیلی اهمیت دارد و دقیقا اینجاست که تفاوت استایل شما به‌عنوان کسی که می‌داند چطور باید کت را بپوشد تا حرفه‌ای‌تر دیده شود، مشخص می‌شود. اگر تا به حالا در این مورد چیزی نمی‌دانستید امروز این شانس را دارید که برای داشتن ظاهری حرفه‌ای اطلاعات‌تان را بالا ببرید.

_ دکمه بالا کت بهتر است گاهی اوقات بسته باشد (در مراسم های رسمی‌تر)
_ دکمه وسط کت همیشه باید بسته باشد ( با بستن این دکمه کت به‌درستی روی بدن قرار می گیرد)
_ دکمه‌ آخر کت را هرگز نبندید ( با بستن این دکمه کت به سمت بالا کشیده می شود و خطوط افقی به خاطر تا شدن در پشت کت ظاهر شود)
_ هنگامی نشستن باید همه‌ی دکمه‌های کت‌تان را باز کنید‌ ‌تا ظاهری نا منظم نداشته باشید.

۴_ چطور باید سایز کت را هنگام خرید تشخیص دهید؟
یک راه حل ساده برای آزمایش این موضوع وجود دارد که می توانید به آسانی متوجه شوید سایز کت برای‌ اندام شما مناسب است یا خیر؛ کنار دیوار بایستید، در حالت طبیعی سرشانه بدن به دیوار برخورد نمی کند، اگز سایز کتی که پوشیده اید مناسب شما باشد، سرشانه ی آن تماس جزیی با دیوار خواهد داشت، و چنان‌چه سرشانه‌ها در تماس با دیوار جمع شود، سایز کت برای‌ اندام شما بزرگ است و مناسب‌تان نیست.

۵_ آستین‌ها را درست و مرتب تا بزنید:
به‌جای اینکه آستین پیراهن‌ خود را با بی‌حوصلگی و نا مرتب بپیچانید، کمی صبوری کنید و آن را بانظم بیشتری تا کنید. توصیه می‌کنیم به جای چند تای کوچک که باعث می‌شود ظاهرتان نا مرتب دیده شود، اول یک تای بزرگ ازمچ تا زیر آرنج پیراهن‌ بزنید و سپس یک تای منظم دیگر روی آن؛ با این کار تای آستین پیراهن شما صاف خواهد بود و نمی‌پیچید.

۶_ برای آماده شدن از انتخاب کفش شروع کنید:
شاید این خلاف تصور خیلی‌ها باشد چرا که اول لباس های مناسب اون روز انتخاب میکنند و سپس هنگامی خروج  از درِ، کفش خود را انتخاب می‌کنند. اما باید بدانید، اولین قدم برای حاضر شدن با این پرسش باید آغاز شود: امروز می خواهم کجا بروم، کدام کفش مناسب سِت امروز من است؟ آیا پیاده‌روی زیادی در پیش دارم؟ یا اینکه باید برای یک جلسه کاری رسمی حاضر شوم؟ پاسخ به این پرسش ها استایل شما را تعیین می‌کند. اول کفش مناسب روز خود را انتخاب کنید و سپس برحسب اینکه استایل روزتان رسمی است یا کژوال، پیراهن و شلوارتان را سِت کنید.

۷_ همیشه بجای آویزان کردن لباس‌های بافتنی، آن را تا کنید:
لباس‌های بافتنی را همیشه تا کنید و به اصلا آویزان نکنید؛ حتی اگر لباس‌ بافتنی سبک و ظریف بود. استفاده از چوب لباسی باعثِ آویزان شدن بافتنی از ناحیه‌ی سرشانه‌ها می شود و با توجه به حالت کشسانی آن، پس از مدتی لباس دِفرمه می‌شود و به اصطلاح «جا» می‌اندازد. و در نتیجه وقتی آن را برتن می‌کنید جای چوب لباسی روی آن مشخص خواهد شد که موجب می شود استایل تان بد و نامنظم  به‌نظر برسد. توصیه می‌کنیم بقیه‌ی البسه خود را، حتی تی‌شرت‌ها را روی چوب لباسی آویزان کنید تا صاف بماند و چروک نشوند تا بعدا زحمت اتو کردن‌شان را به خودتان ندهید.

۸_ انتخاب قالب کفش مناسب را فراموش نکنید:
برای اینکه فرم کفش به خوبی حفظ شود پیشنهاد می شود از قالب کفش استفاده کنید. با این روش به راحتی می‌توانید تا مدت زیادی فرم زیبای کفش‌های خود را حفظ‌ کنید. فقط بسیار دقت کنید که سایز قالبِ کفش را متناسب با سایز کفش‌ خود انتخاب کرده‌اید.‌

۹_ می‌توانید جوراب نپوشید:
در فصل تابستان هرچه لباس های تان کمتر و سبک‌تر باشند، بهتر است. پس می‌توان قسمت هایی از پوشش مثل جوراب‌ها را کنار گذاشت. جوراب‌ باعث گرم شدن پاها می‌شود و اجباری در پوشیدن آن‌ها نیست. هرچند قواعدی برای نپوشیدن آن وجود دارد؛ به طور مثال مطمئن باشید نپوشیدن جوراب باعث بوی بد گرفتن پاهای شما درون کفش نمی شود. در غیر این‌صورت لطفا کمی گرما را تحمل کنید و جوراب‌تان را حتما بپوشید. نکته خیلی مهم اینکه، به نوع کفش‌تان خیلی توجه کنید. قطعا بعضی از انواع کفش مثل کتانی‌های ورزشی یا کفش‌های کلاسیک را باید با جوراب پوشید. اما برخی دیگر از انواع کفش مثل لوفرها و کالج‌ها و طرح‌هایی از این دست را می توان بدون جوراب هم پوشید. بطور کلی باید  توجه داشته باشید که نپوشیدن جوراب استایل شما را غیر رسمی و کژوال نشان می‌دهد.

۱۰_ بهتر است پیراهن و کفش‌ها باهم سِت شوند
ست بودن به معنی هم‌رنگ بودن نیست؛ منظور هماهنگی نوع استایل شماست و این بستگی به رسمی و غیررسمی بودن استایل شما دارد. به طور مثال کفش‌های آکسفورد یا رسمی مردانه را هرگز با تی‌شرت نپوشید؛ و یا کفش‌های اسپرت، در حالی‌که پیراهن و شلوار کلاسیک برتن دارید، انتخاب مناسبی نیست. البته بحث سِت‌کردن درست و اصولی در استایلی جذاب فقط هماهنگ بودن میان پیراهن و کفش‌ها نیست، بلکه مبحث بسیار مفصلی است که  باید در مقاله ای دیگر بررسی شود.

۱۱_ در جیب پشتی شلوارتان، کیف پول نگذارید:
این عادت بدی است که متاسفانه اکثر آقایان دچارش هستند. به غیر از نکاتی که کیف پول وزن جیب پشتی را افزایش میدهد و ظاهر جیب را بعد از مدتی از قیافه می‌اندازد، هنگام نشستن کیف پول و احتمالا کارت‌های بانکی تان خم می‌شوند و آن ها را هم خراب خواهد کرد. از همه اینها بگذریم، بیشترین آسیب را به ستون فقرات‌ و مهره های گردنتان می‌زنید. تحقیقاتی در این زمینه نشان داده است، موقع نشستن چنان‌چه کیف پول در جیب پشتی شلوارتان باشد به خاطر حجیم بودن کیف پول، لگن و باسن کمی کج می‌شوند و در ادامه به ستون فقرات فشار می آورد. این تهدید به تدریج می‌تواند عامل کمر درد شود. پس این موضوع را جدی بگیرید و کیف پولتان را در جیب پشت نگذارید.  ممکن است این سوال برای‌تان پیش آید که: پس چه باید کرد؟ کیف‌ دستی و یا کیف مناسب جیب کت می‌توانند جایگزین‌ مناسبی برای قرار دادن کیف پول در جیب پشتی باشند.

۱۲_ اجازه نفس کشیدن به کفش‌ دهید:
پوشیدن کفش‌های به صورت مداوم باعثِ خسته شدن کفش کم شدن عمرش می‌شوند. بهتر است گاهی کفش خود را عوض کنید و به آن‌ها استراحت دهید. این فاصله، زمان مناسبی برای واکس زدن و یا نظافت کفش به شما میدهد و بهتر است هر وقت، چند روز کفشی را پا نمی‌کنید از قالب کفش استفاده کنید. با این کار عمر کفش بیشتر خواهد شد.

نکته خیلی مهمی که در آخر برای داشتن استایلی جذاب باید حتما به آن اشاره کرد، رعایت نظافت و توجه به اصلاح سر و صورت است که در مقاله های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

This Post Has 0 Comments

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top