skip to Main Content

10 قانون استایل برای آقایان با قد کوتاه

سبک پوشیدن

زمان مطالعه 5 دقیقه

چگونه بلندتر به نظر برسم؟

اگر قد شما هم کوتاه است، ممکن است گاهی با حسرت به افراد قد بلند نگاه کنید و پیش خودتان می‌گویید کاش قدتان مثل آنها بود. خانم‌های قد کوتاه معمولا از کفش پاشنه بلند برای بلندتر کردن قد خود استفاده می‌کنند. شما آقایان هم می توانید با پیروی از یک سری قوانین در لباس پوشیدن بلندتر به نظر بیایید. در این مطلب قصد داریم به معرفی نکات مهم در لباس پوشیدن آقایانی با قد کوتاه بپردازیم.

۱. رنگ‌های تیره برای آقایان با قد کوتاه مناسب‌‌تر است

یکی از اصول تاثیرگذار در لباس پوشیدن افراد با قد کوتاه، انتخاب رنگ‌های تیره است. لباس‌های تیره رنگ باعث می‌شوند بلندتر جلوه کنید بهتر است از پوشیدن لباس‌هایی که رنگ روشنی دارند، خودداری کنید.

سعی کنید بیشتر لباس‌های تیره بپوشید، اما منظور ما این نیست که همیشه مشکی بپوشید. جالب است بدانید که رنگ مشکی ممکن است باعث شود کوتاه‌تر به چشم بیایید. به جای رنگ مشکی یا رنگ‌های خیلی روشن، به دنبال خرید لباس‌هایی به رنگ آبی تیره، قهوه‌ای، طوسی و رنگ‌هایی از این دست باشید.

۲. از پوشیدن لباس‌های گشاد خودداری کنید

نکته‌ی خیلی مهم در لباس پوشیدن این دسته از آقایان این است که آنها باید از پوشیدن لباس‌های بزرگ، گشاد و اورسایزد (بزرگ‌تر از سایز) خودداری کنند. این لباس‌ها قفط باعث می‌شوند اندامتان کوتاه‌تر و پهن‌تر دیده شود. بنابراین بهتر است لباس‌های خیلی گشاد که بزرگتر از سایز واقعی‌تان هستند را نخرید. لطفا این نکته را هم در مورد لباس‌های رسمی و هم لباس‌های غیررسمی رعایت کنید. شلوارهای گشاد و بلند باعث می‌شوند پاهایتان کوتاه‌تر دیده شوند. از تا کردن پایین شلوارتان هم خودداری کنید

۳. پیراهن‌تان را با توجه به سایزتان خریداری کنید

پوشیدن پیراهن‌ کوتاه باعث می‌شود پاهای کوتاه‌ به چشم بیاید. پوشیدن پیراهن خیلی بلند هم برای آقایان قد کوتاه، اشتباه محض است. این کار نه تنها استایل‌تان را خراب می‌کند، بلکه باعث می‌شود کوتاه‌تر دیده شوید.

۴. پیراهن‌ خود را توی شلوارتان بگذارید

بیشتر پیراهن‌ها برای آقایان با قد کوتاه، بلند هستند. یک راه ساده و ارزان برای رفع این مشکل این است که پیراهن را داخل شلوارتان بگذارید. پیراهن‌های بلند معمولا آستین‌های بلندی دارند. پس آستین آن‌ها را هم تا بزنید تا لباس‌تان وجهه‌ی بهتری به خود بگیرد.

۵. بیشتر لباس‌های آستین بلند بپوشید

طبیعی است که انسان هایی که قد کوتاه تری دارند، دست و پایشان  هم کوتاه تر است. برای اینکه کوتاهی بازوهایتان کمتر دیده شوند، لباس‌های آستین بلند بپوشید.. لباس‌های آستین بلند باعث می‌شوند ظاهر بلندتری به خود بگیرید. اگر هوا خیلی سرد نیست، می‌توانید آستین‌هایتان را کمی بالا بزنید تا خوش‌استایل‌تر شوید. آستین‌تان را تا نزدیک یا بالای آرنج تا بزنید؛ مخصوصا اگر بازوهای لاغری دارید.

۶. لباس یقه هفت بهتر از یقه گرد است

یقه هفت باعث می‌شود خط گردن بلندتر به چشم بیاید و در نتیجه بلندتر دیده می شوید. پس هنگام خرید سویشرت و لباس، به دنبال یقه هفت باشید‌. اما این  موضوع به این معنی نیست که کلا دور لباس‌های یقه گرد را خط بکشید. چنین لباس‌هایی را کمتر بپوشید یا روی یقه را با چیزهایی مثل شال گردن بپوشانید.

۷. لطفا کفش مناسب بخرید

 برای اینکه یک استایل مناسب داشته باشید، باید به کفش‌تان هم دقت کنید، چون کفش هم در بلندتر دیده شدن شما نقش مهمی دارد. کفش‌های بزرگ باعث می‌شوند کوتاه‌تر دیده شوید.

به تناسب کفش و شلوارتان هم باید توجه کنید. اگر کفش و شلوارتان یک رنگ باشند، توجه‌ افراد کمتر به سمت قد و پاهای کوتاهتان جلب می‌شود. به طور مثال می‌توانید کفش مشکی را با شلوار جین مشکی یا تیره ست کنید

۸. درست بایستید

این موضوع نه تنها برای آقایان با قد کوتاه مهم است، بلکه برای آقایان با قد بلند نیز اهمیت دارد. آقایان قد بلند هم اگر قوز کنند‌، اصلا وجهه‌ی زیبایی نخواهد داشت. آقایان قد کوتاه باید صاف بنشینند و موقع راه رفتن قوز نکنند تا قدشان از همین که هست، کوتاه‌تر دیده نشود. هنگام راه رفتن و نشستن سرتان را به سمت بالا نگه دارید و گردن‌تان را کج نکنید.

قفسه‌ی سینه‌تان را به سمت جلو نگه دارید و شانه‌ها و کمرتان را هم در حالت صاف و بدون قوز قرار دهید. برای تمرین نحوه‌ی صحیح ایستادن و راه‌ رفتن، می‌توانید این کار را جلوی یک آینه‌ی قدی انجام دهید. افرادی که طرز صحیح نشستن و راه‌ رفتن را رعایت می‌کنند، استخوان‌ها و عضلات مستحکم‌تری هم دارند.

۹. اکسسوری‌هایتان را به دقت انتخاب کنید

استفاده از اکسسوری‌ها نقش مهمی در خوش‌تیپ شدن و خوش‌پوشی دارند. نکته‌ی مهمی که آقایان با قد کوتاه باید رعایت کنند این است که نباید از اکسسوری‌های بزرگ استفاده کنند. این افراد باید وقت زیادی را در خرید اکسسوری مناسب بگذارند، وگرنه کوتاه‌تر دیده می‌شوند. در ادامه به چند اکسسوری زیبا و عالی برای مردان کوتاه‌ قد می‌پردازیم.

  • کلاه: استفاده از کلاه معمولی و نقاب‌دار به شما کمک می‌کند هم استایل جذاب‌تری پیدا کنید و هم بلندتر دیده شوید.
  • عینک آفتابی: استفاده از یک جفت عینک دودی دلربا، جذابیت خاصی به استایل شما می‌دهد‌. همچنین در درازتر دیده شدن صورت هم نقش به سزایی دارد.
  • جوراب: نکته‌ی مهم در لباس پوشیدن آقایان قدکوتاه، ست کردن جوراب‌ با شلوار است. توصیه می‌شود هیچ‌وقت بدون جوراب بیرون نروید، چون این کار ظاهرتان را خراب می‌کند.
  • کیف: از استفاده از کیف‌های اورسایز و بزرگ خودداری کنید، چون باعث می‌شوند کمرتان پهن‌تر دیده شود.
  • کراوات: استفاده از کراوات اسکینی باعث می‌شود به نظر دیگران بلند‌تر بیایید.

۱۰. ترجیحا جلیقه نپوشید

پوشیدن جلیقه باعث می‌شود تمام توجه‌ها به میانه‌ی بدن‌تان جلب شود که این موضوع جالبی نیست. با این حال، اگر می‌خواهید جلیقه بپوشید، رنگ و طرحی را انتخاب کنید که با استایل‌تان تناسب داشته باشد.

This Post Has 0 Comments

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top