skip to Main Content

روش های صحیح اندازه گیری

دانستنی‌های قبل خرید پارچه فاستونی

زمان مطالعه 3 دقیقه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کرونا ویروس باعث شد که روش زندگیامون و عاداتمون دست خوش تغییر بشه و سبک خرید کردنمون بیشتر به سمت بازار آنلاین بره.

میدونم که خیلی از افراد هنوز نتونستن با خرید انلاین مخصوصا در زمینه لباس و پوشیدنی کنار بیان و براشون سخته چون نگران این هستن که لباس اندازه مناسبی براشون نداشته باشه یا شبیه عکسش نباشه 🙂

برای نگرانی اول شما تصمیم گرفتیم روش های درست اندازه گیری رو بهتون یادآوری کنیم تا با خیال آسوده تری بتونید لباستون رو به صورت آنلاین بخرید. برای نگرانی دوم هم پیشنهادمون به شما اینه که حتما با فروشنده اتمام حجت کنید که اگر جنس ارسالی شبیه عکسش نبود حتما مرجوعش میکنید.

در ضمن این مطلب به درد همه شماهایی هم که میخواید اندازه هاتون رو به خیاط هم اعلام کنید میخوره پس در ادامه مطلب همراهمون باشید.

امروز باهم یاد میگیریم که چطور مانند یک خیاط حرفه ای اندازه هایمان را دقیق و درست بگیریم.

دور کمر

متر را دور کمر بگیرید، به‌طوری‌که در گودترین قسمت کمر، در کنار ناف قرار بگیرد و بتواند آزادانه حرکت کند.

دور باسن

متر را دور باسن بگیرید، به‌طوری‌که در پشت بدن از برجسته‌ترین قسمت باسن و در جلوی بدن در امتداد خط افقی همان قسمت عبور کند، البته اگر شکم دارید، در قسمت جلوی بدن باید متر را از برجسته‌ترین نقطه‌ی شکم‌تان عبور دهید.

دور گردن

متر را دور گردن بگیرید، به‌طوری‌که از گودترین قسمت گردن عبور کند.

دور سینه

متر را دور سینه بگیرید، به‌طوری‌که در جلوی بدن از برجسته‌ترین قسمت سینه و در پشت بدن در امتداد خط افقی همان قسمت عبور کند. متر باید کمی آزادانه حرکت کند.

بازو

دور بازو را باید در دو حالت عادی و منقبض اندازه گیری کرد. برای اندازه گیری دور بازو در حالت منقبض، بازو را صاف در راستای بدن نگه داشته و آرنج را 90 درجه به سمت بالا خم کنید. عضله بازو را منقبض کرده و متر را به دور برجسته ترین قسمت آن بپیچید. 

قد

اندازه‌گیری قد برای اندازه‌گیری قد در حالتی که از پشت به دیوار چسبیده‌اید، از فرق سر تا کف پا را اندازه بگیرید. در مورد بزرگ‌سالان دانستن قد بعضی قسمت‌های لباس هم کمک‌کننده است. به‌عنوان مثال دانستن قد فاق تا مچ‌پا برای خرید شلوار، دانستن قد پیراهن یا مانتو برای بانوان و غیره، می‌تواند به خرید راحت‌تر شما کمک کند.روی تمام لباس‌ها، همه‌ی سیستم‌های سایزبندی را درج نمی‌کنند. ممکن است هر شرکت فقط از یک سیستم پیروی کرده یا نهایتا سه سیستم اصلی را به‌کار ببرد. برای اینکه بتوانید راحت‌تر سایز مناسب خود را انتخاب کنید، باید از یک راهنمای انتخاب و تبدیل سایز کمک بگیرید

ساعد و مچ

برای اندازه گیری ساعد، بازوی خود  را در راستای بدن بگیرید و آرنج خود را خم کنید تا جایی که ساعد با زمین موازی شود، سپس آنرا از برجسته ترین نقطه اندازه گیری کنید. برای اندازه گیری مچ محل اتصال استخوان به پنجه دست را به صورت دور تا دور اندازه بگیرید.

عرض سرشانه :

هنگام اندازه گیری عرض سرشانه، از روی نقطه برآمدگی سرشانه چپ تا نقطه برآمدگی سر شانه راست را از پشت اندازه گیری کنید و اجازه دهید متر روی بدن به راحتی قرار بگیرد.

سرشانه :

 برای اندازه گیری سرشانه، ابتدای متر را بغل گردن قرار داده و تا روی برآمدگی سرشانه را اندازه گیری کنید.

دور شکم :

دور شکم را با متر طوری که از روی ناف رد شود اندازه گیری کنید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top