skip to Main Content

راهنمای خرید پارچه فاستونی

دانستنی‌های قبل خرید پارچه فاستونی

زمان مطالعه 4 دقیقه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سلام

توی این مطلب تمام تلاشمان را کرده ایم تا به تمام کسانی که به نوعی قصد خرید پارچه فاستونی یا محصولی با این نوع پارچه  را دارند کمک کنیم تا بهترین خرید را با آگاهی انجام دهند.

در بلاگ های قبلی به بررسی تاریخچه پارچه فاستونی و نحوه درست شدن این پارچه پرداختیم.

پیشنهاد دوک من به شما این است که قبل از مطالعه این مطلب حتما به بلاگ های بالا مراجعه کنید.

در ابتدا با هم نام برندهای ایرانی تولیدکننده پارچه فاستونی را با هم مرور میکنیم:

نام برخی از برند های پارچه فاستونی:

مطهری، مقدم، جامعه، عالیجناب، کوکما، ایران مرینوس، طوس، والا پوش، بروجرد، برک، پشم بافی آسیا، اردستان، تهران جامه، مه فاستون، اندیکو، زرین فاستون اصفهان، هامون، پشم بافی میهن، وطن فاستون، اخوان، شایسته، آیدین بافت، پاریزان، هاکوپیان و عتیق از جمله بهترین نساجی های ایرانی در حوزه تهیه و تکمیل پارچه فاستونی می باشند

 

درصد پشم در پارچه فاستونی:

در  مقالات گذشته عوامل اصلی و موثر در قیمت و کیفیت پارچه فاستونی را باهم بررسی کردیم  و با خاصیت الیاف پشمی آشنا شدیم و از  تفاوت پارچه فاستونی و پشمی گفتیم. با توجه به این مطالب این نوع پارچه فاستونی  با درصد های مختلفی از پشم و الیاف مصنوعی به صورت ترکیبی تولید می شود. درصد پشم در فاستونی از صفر تا صد می تواند باشد اما درصد های ۴۵ / ۵۵ – ٢۵ / ٧۵ – ٢٠ / ٨٠ – ١٠ / ٩٠ عمومیت بیشتری در مصرف و خرید های عمده بازار دارد.

درصد ۴۵ به ۵۵

درصد ٢۵ به ٧۵

درصد ٢٠ به ٨٠

درصد ١٠ به ٩٠

یک راه حل ساده برای تشخیص درصد پشم با توجه به این اصطلاحات عددی این است که عدد کوچک تر نشان دهنده درصد پشم می باشد. برای مثال وقتی گفته می شود فاستونی ۴۵ – ۵۵ یعنی این که این پارچه دارای ۴۵ درصد پشم می باشد

پارچه شبه فاستونی چیست؟

در سال‌های اخیر به دلیل افزایش روزافزون قیمت پشم و به تبع قیمت پارچه فاستونی متشکل از پشم، بعضی از تولیدکنندگان به تولید پارچه‌های شبه فاستونی رو آورده‌اند. این پارچه‌ها که بیشتر از الیاف پلی‌استر و ویسکوز تشکیل می‌شوند، انعطاف‌پذیری کمتر و نیز دوام کمتری در استفاده داشته، بنابراین عمر مفید پایین‌تری نیز دارند اما در مقابل ارزان‌تر هستند.

با توجه به اینکه برای تولید پارچه فاستونی و یا شبه‌فاستونی اغلب از ترکیبی از الیاف استفاده می‌شود، خصوصیات پارچه حاصل از ترکیب دو نوع (یا بیشتر) الیاف نیز، دارای خصوصیات ترکیبی می‌باشد. برای مثال پارچه فاستونی پشم و پلی استر قابلیت تنفس پذیری بیشتری از پارچه پلی‌استر و کمتری از پارچه پشمی دارد و پارچه شبه فاستونی پلی‌استر و ویسکوز راحتی، کمتری از پارچه ویسکوز و بیشتری از پارچه پلی‌استر دارد.

جدول مقایسه پارچه فاستونی ۴۵-۵۵ و پارچه شبه فاستونی پلی‌استر ویسکوز

تشخیص نوع الیاف استفاده شده در پارچه‌های فاستونی:

اگر در هنگام خرید به نوع الیاف و پارچه فاستونی شک کردید می‌توانید تنها با سوزاندن تکه‌ای از پارچه نوع آن را حدس بزنید. اگر بوی سوختن پلاستیک را حس کردید پارچه شما از نوع فاستونی پلی استر است اما اگر بوی پشم سوخته حس کردید، الیاف استفاده شده در فاستون پشم است.

.

تفاوت بین پارچه‌های فاستونی ایرانی و خارجی :

کارخانه‌های نساجی ایران یکی از بهترین کارخانه‌های تولید پارچه فاستونی هستند و همیشه اولین گزینه تمام تولید‌ی‌ها برای خرید این نوع پارچه بوده‌اند. متاسفانه امروزه با وارد شدن شرکت‌های چینی به حوزه نساجی، کارخانه‌های نساجی ایرانی مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند و بسیاری از پارچه‌های چینی استفاده می‌کنند که کیفیت بالایی ندارند ولی قیمت مناسب‌تری دارند. از بهترین کشورهای خارجی در زمینه تولید پارچه های فاستونی می‌توان به بریتانیا، ایتالیا و فرانسه اشاره کرد..

قیمت عمده پارچه فاستونی: 

قیمت عدلی و عمده پارچه فاستونی با توجه به شهرت برند، میزان پشم موجود، وزن و تراکم پارچه و هزینه های حمل و نقل و بسته بندی متفاوت است. اگر بخواهیم درصد سود واسطه های متعدد میان مصرف کننده با واحد تولیدی را نیز در نظر بگیریم شاهد اختلاف قیمت زیادی در بازار شهر های مختلف هستیم.به نظرتان چه راه حلی وجود دارد که بتوان پارچه فاستونی را با قیمت کارخانه خرید کرد؟ چه مرجع مناسبی برای گرفتن آنلاین نرخ این پارچه است؟ مطمئنا سوال پارچه فاستونی ارزان از کجا بخرم ؟ در ذهن تمام مشتری ها و خریداران عمده فاستونی می باشد! ما ابنجاییم تا بعد از پیدا شدن این سوال در ذهن تان با خیال راحت به وب سایت دوک من مراجعه کنید و پارچه فاستونی را با کیفیت و قیمت مناسب به صورت انلاین بخرید

This Post Has 0 Comments

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top